Lisans eğitimime Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde başlayarak 2007 yılında mezun oldum ve Diyetisyen ünvanını aldım. Yüksek lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı’nda tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldım. 

30'dan fazla seminer ve kongreden birçok sertifika edinerek kendimi beslenme bilimi konusunda geliştirdim. Ayrıca lisans tez araştırmam Japonya’da 15. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde ve yüksek lisans tez çalışmam Antalya’da ‘1. Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi’nde sunulmuştur. 

İş hayatım boyunca;  Base Life Club Spor Merkezi, HDL Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi gibi merkezlerde beslenme eğitimi ve danışmanlık hizmeti verdim.

Diva dergisi, İzmir Life dergisi, Folkart Dergisi, Hürriyet gazetesi, Milliyet Gazetesi, Habertürk Gazetesi, Yeniasır gazetesi, Posta gazetesi, Vatan Gazetesi gibi gazetelerde ve acunn.com, hürriyet.com.tr, milliyet.com.tr, cnnturk.com,haberturk.com, posta.com.tr gibi bir çok internet sitesinde beslenme ile ilgili çeşitli konularda haber ve yazılarım yayınlanmıştır ve yayınlanmaya devam etmektedir. Ayrıca; Hürriyetaile'ye uzman diyetisyen olarak köşeyazarlığı ve danışmanlık yapmaktayım.

Şu an, İstanbul Ataşehir'de kurucusu olduğum Deniz Diyet Beslenme Danışmanlığı Merkezinde danışanlarıma kilo verme, kilo alma, hamilelik döneminde sağlıklı beslenme, emzirme döneminde zayıflama, çocukluk ve ergenlik döneminde doğru beslenme ve kilo verme, hastalıklarda beslenme, spora özel beslenme konularında hizmet vermekteyim. Oluşturduğum sistemde sizin yaşam tarzınız ve beslenme alışkanlıklarınıza göre size özel diyet programları hazırlamayı ve yağ kaybını hedefliyorum.