Lisans eğitimime Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde başlayarak 2007 yılında mezun oldum ve ‘Diyetisyen’ ünvanını aldım. Yüksek lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı’nda tamamlayarak ‘Uzman Diyetisyen’ ünvanını aldım.

30'dan fazla seminer ve kongreden birçok sertifika edinerek kendimi beslenme bilimi konusunda geliştirdim. Ayrıca lisans tez araştırmam Japonya’da 15. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde ve yüksek lisans tez çalışmam Antalya’da ‘1. Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi’nde sunulmuştur.

İş hayatım boyunca; Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerinde spor merkezi, diyet danışmanlık merkezi ve çeşitli hastanelerde beslenme eğitimi ve danışmanlık hizmeti verdim.

Çeşitli dergi ve gazeteler ile birçok internet sitesi ve telefon uygulamalarında beslenme ile ilgili haber ve yazılarım yayınlanmıştır ve yayınlanmaya devam etmektedir. Diva dergisi, İzmir Life dergisi, Folkart Dergisi, Hürriyet gazetesi, Milliyet Gazetesi, Habertürk Gazetesi, Posta gazetesi gibi gazetelerde ve acunn.com, milliyet.com.tr, cnnturk.com, haberturk.com, posta.com.tr gibi birçok internet sitesi ile Pepapp uygulamasında beslenme ile ilgili çeşitli konularda haber ve yazılarım yayınlanmıştır. Ayrıca; hürriyet.com.tr ve Quality of Magazine dergisinde köşe yazılarım yayınlamaya devam etmektedir.

Şu an, İstanbul Ataşehir'de kurucusu olduğum Deniz Diyet Beslenme Danışmanlığı Merkezi’nde danışanlarıma kilo verme, kilo alma, kilo koruma, hamilelik döneminde sağlıklı beslenme, emzirme döneminde zayıflama, hastalıklarda beslenme, çocukluk ve ergenlik döneminde doğru beslenme ve kilo verme, spora özel beslenme konularında hizmet vermekteyim. Ayrıca; Daviva Diyaliz ve İDM Diyaliz Merkezi’ne ait 9 şubede diyaliz hastalarına danışmanlık vermekteyim.