0 (216) 515 56 73
Adresimiz : Deluxia Suites, Barbaros mah., Mor Menekşe Sok. No:3A D:201 Batı Ataşehir / İstanbul

MENÜ
Hakkımda Ofisim Yazı Köşesi Basın Önce & Sonra Başarı Hikayeleri Videolar Online Diyetisyen İletişim

Yazı Köşesi

Her Yeni Yıl Yeni Bir Umut Olsun..

İyisiyle kötüsüyle geçen bir yılın ardından yeni yılın arifesine geldik. Yeni bir yıl ile umut dolu ve sağlıklı günlerin kapımızda olması bizim elimizde. Alacağımız kararlar ve doğru başlangıçlardan biri neden doğru beslenmek olmasın?

Devamını okumak için tıklayın

Omega-3 Alımının Sağlığımıza olan Etkisi Nedir?

Son yıllarda yapılan araştırmalar, omega-3 yağlarından zengin beslenmenin kalp-damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisi olduğunu göstermiştir. Bu tarz beslenme doymuş yağ alımını azaltarak diyette doymamış yağ asidinden zengin beslenmeye olanak sağlamaktadır.

Devamını okumak için tıklayın

Aktif Bir Yaşam Tarzının Önemi

Birçok araştırma beslenme dengesizliği yanında obezitenin hareket azlığının bir sonucu olarak ortaya çıktığını, her iki cinsten gerek çocuk, gerek genç, gerekse yaşlı obez bireylerde hareket azlığından kaynaklanan bir gelişme olduğunu belirtmektedir. Bu noktada fiziksel aktivitenin önemi daha çok artmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın

Şok Diyetlerin Yerine Yeni Alternatifler Yaratın!

Şok diyetlerle çok az yiyerek, tek tip beslenerek, nerdeyse sıvı alarak elbette kilo verebiliriz ama maalesef kaybettiğimiz sadece kilolarımız olmaz. Zayıflamanın en doğru yolu, şok ve düşük kalorili diyetler yapmak yerine yeme düzeninde küçük değişiklikler yaparak kalıcı olarak sağlıklı ve formda olmayı sağlamaktır.

Devamını okumak için tıklayın

Gut Diyeti Nasıl Olmalıdır?

GUT, proteinin yapısında bulunan pürinin metabolizmasının bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır.Gut daha çok 40 yaş üstündeki erişkinlerde; daha çok şişman erkeklerde ve alkolü fazla tüketen bireylerde görülür.

Devamını okumak için tıklayın

Diyabette Diyet Tedavisinin Önemi

Fazla kilolusunuz ama henüz diyabet hastası değilsiniz ya da diyabet hastasısınız ve çocuklarınızın da diyabet hastası olmasını istemiyorsunuz.

Devamını okumak için tıklayın

Osteoporoz Nedir?

Kelime anlamı ‘ gözenekli kemik ‘ olan osteporoz klinikte kemik yoğunluğundaki azalma, bunun sonucunda kemiklerin incelmesi, gözenekli hale gelmesi ve vücuda desteklik görevini yerine getirememesi, buna bağlı kırık riskinin artması ile oluşan bir hastalıktır.

Devamını okumak için tıklayın

Kalp Damar Hastalıkları ve Obezite İlişkisi

Obezite özellikle gelişmiş ülkeler için oldukça büyük bir sağlık sorunudur. Obezite ile kalp damar hastalıkları arasındaki bağlantıya ilişkin kanıtlar epidemiyolojik çalışmalardan elde edilmiştir.

Devamını okumak için tıklayın

Gebeliğe Hazırlık ve Gebelikte Beslenme

Gebe kalma aileye yeni bir bireyin katılması sürecinin başlangıcıdır. Gebeliğin başlangıcı ile ailedeki roller değişmeye başlar. Bebeğin doğumu ile aile içindeki bütün roller değişir. Gebelikte anneye düşen en büyük rol ve sorumluluklardan biriside beslenmesine ayrı bir özen ve önem göstermesi gerektiğidir.

Devamını okumak için tıklayın

Besinlerle Yeterince Kalsiyum Alıyor Musunuz?

Besinlerde kalsiyum diğer öğelere bağlı olarak bulunur. Yetişkin bir bireyde 1000-1200gr arasında kalsiyum bulunur. Vücuttaki kalsiyumun %99’u kemik ve dişlerde yerleşmiştir.

Devamını okumak için tıklayın