0 (216) 515 56 73
Adresimiz : Deluxia Suites, Barbaros mah., Mor Menekşe Sok. No:3A D:201 Batı Ataşehir / İstanbul

MENÜ
Hakkımda Ofisim Yazı Köşesi Basın Önce & Sonra Başarı Hikayeleri Videolar Online Diyetisyen İletişim

Yazı Köşesi

Keşfedilmemiş Süper Besinler

Kinoa ıspanakgiller familyasının bir türüdür ve asıl olarak tahıl benzeri çekirdekleri için üretilmektedir...

Devamını okumak için tıklayın

Kansere Karşı Koruyucu Beslenme Önerileri

Kanser anormal hücrelerin kontrolsüz bölünmesi ve çoğalması ile oluşan bir hastalıktır. Genetik faktörler kadar yanlış beslenme de kansere yol açan nedenlerden biridir.

Devamını okumak için tıklayın

Doğum Sonrası Kilolarınızdan Emzirerek Kurtulun

Doğum sonrası kiloları tüm yeni annelerin korkulu rüyasıdır. Bu kilolardan kurtulmanın anahtarı aslında kendi elimizdedir.

Devamını okumak için tıklayın

Çocuğunuz Yeterli Besleniyor mu?

Çocukluk dönemi büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu, yaşam boyu sürebilecek beslenme alışkanlıklarının büyük ölçüde oluştuğu dönemdir. Okul çocuklarının yetersiz, dengesiz veya aşırı beslenmesi sonucunda istenmeyen bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Devamını okumak için tıklayın

Bebeğinizin beslenmesi için püf noktalar

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi şarttır. 6. ayın bitiminden sonra ek gıdalara geçilerek 2 yıl anne sütü verilmesinin faydaları da aşikardır. 6. ayın bitiminden itibaren bebeğinizin ek gıdalara geçişi ve besin çeşitliliğinin sağlanması dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Devamını okumak için tıklayın

Yılbaşı Akşamı ve Ertesi Gün Menüsü

İyisiyle kötüsüyle geçen bir yılın ardından yeni yılın arifesine geldik. Yeni bir yıl ile iyi ve sağlıklı günler bizi bekliyor. Yıl dönümleri, yeni ve sağlıklı başlangıçlar yapabilmek için bir fırsat olabilir. Alacağımız kararlar ve doğru başlangıçlardan biri neden doğru beslenmek olmasın?

Devamını okumak için tıklayın

Protein Deposu Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtası gelişmekte olan ülkelerde hayvansal protein ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Lezzet arttırmak adına çeşitli yiyeceklerle birlikte veya tek başına mezeler, turşu, omlet vb. şeklilerde mutfaklarda çocuk ve yetişkin beslenmesinde yerini almaktadır.

Devamını okumak için tıklayın

Düzenli Egzersiz Yapanlar İçin Sıvı Tüketiminin Önemi

Kas çalışması esnasında kasın yarattığı kimyasal enerjinin %25-30 kadarı mekanik enerjiye, geri kalanı da ısıya çevrilir. Bu nedenle fiziksel efor sarf edildiği zaman vücut ısısında artış olur. Yoğun fiziksel çalışma sırasında vücut metabolizmanın tehlikeli derecede ısınmasını önlemek için bu enerjiyi ter ile dışarı atmak zorundadır.

Devamını okumak için tıklayın

Süt Tüketimi Neden Önemlidir?

Sütün içinde iyi kalite protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve minerallerin çoğu bulunmaktadır. Sağlıklı bir iskelet sistemi için çocukluk çağından itibaren süt ve ürünleri yeterli tüketilmelidir.

Devamını okumak için tıklayın

Mucize Meyve Üzüm

Üzüm benzersiz besleyici özelliği olan birçok bileşenden oluşur; bu sebeple tedavi edici özelliğe sahip bir meyvedir.

Devamını okumak için tıklayın