0 (216) 515 56 73
Adresimiz : Deluxia Suites, Barbaros mah., Mor Menekşe Sok. No:3A D:201 Batı Ataşehir / İstanbul

MENÜ
Hakkımda Ofisim Yazı Köşesi Basın Önce & Sonra Başarı Hikayeleri Videolar Online Diyetisyen İletişim

Neden Online Diyet?

Obezite yaygınlığı dünya çapında hızla artmaktadır. Günümüzde dünya nüfusunda 700 milyon kişi obez, 2,3 milyar kişi ise fazla kilolu sınıfında yer almaktadır. Bu sağlık problemi Tip 2 Diyabet, Kalp-Damar Hastalıkları gibi birçok hastalığın öncüsü konumundadır. Bu tarz olası sağlık risklerinin önlenmesi için sağlıklı ve kalıcı kilo kaybının sağlanması çok önemlidir.

Kilo kaybı konusu, doğru bilinen yanlışların ve bilgi kirliliğinin oldukça fazla olduğu bir konudur. Bilinenin aksine, aşırı kalori kısıtlaması, aç kalarak kilo kaybı veya şok diyetler kilo kaybında kalıcılığı sağlamaz. Bunun sebebi kalorinin aşırı kısıtlanması sonucu vücudun bu duruma uyum sağlaması ve bazal metabolizma hızını düşürüp yağ dokularını koruma altına almasıdır. Verilen kilolar vücut sıvılarından veya kas kitlesinden verilir. Bunun sonucunda verilen kilolar daha fazla ve hızlı bir şekilde geri alınır.

Bizim hedefimiz sağlıklı ve kalıcı kilo kaybını sağlamaktır. Bu konuda dikkat edilecek noktalardan bazıları;

  • Gün içinde 3 ana 3-4 ara öğün planlanması, uzun saatler aç kalınmaması,

  • Tüm besinlerden yeterli miktarlarda alınması, besin çeşitliliğinin sağlanması,

  • Şeker ve şekerli besinlerden veya yüksek yağlı atıştırmalıklardan kaçınılması,

  • Günde en az 2-2,5 litre su içilmesi,

  • Günlük fiziksel aktivitenin mümkün olduğunca arttırılması,

  • Aşırı kilo kaybı yerine haftalık 0,5-1 kg arası yağ kaybının hedeflenmesidir.

Beslenme programınız tamamen kişiye özel oluşturulup bu programın yaşam şekliniz haline gelmesi önemlidir. Son yıllarda toplumumuzda çalışan birey sayısının ve iş yoğunluğunun artması sebebi ile zaman ve ekonomik sıkıntılar ortaya çıkmıştır. Biz; ekip olarak ‘’Online Diyet Danışmanlık Sistemi’’ni geliştirdik. Sizin vaktinizi almadan size özel ve ekonomik beslenme programınızı oluşturmak için Deniz Diyet Ekibi olarak hizmetinizdeyiz.

Uzman Diyetisyen Deniz BERKSOY