0 (216) 515 56 73
Adresimiz : Deluxia Suites, Barbaros mah., Mor Menekşe Sok. No:3A D:201 Batı Ataşehir / İstanbul

MENÜ
Hakkımda Ofisim Yazı Köşesi Basın Önce & Sonra Başarı Hikayeleri Videolar Online Diyetisyen İletişim

Egzersiz ve Diyet

Kahve ile Sağlık İlişkisi

Sıkı bir kahve tiryakisisiniz ve kahveden vazgeçemiyor musunuz? Sabahları kahve içmeden uyanamayanlardansınız ya da yemeklerden sonra kahve keyfi yapmadan işinizin başına dönemiyorsunuz.

Devamını okumak için tıklayın

Düzenli Egzersiz Yapanlar İçin Sıvı Tüketiminin Önemi

Kas çalışması esnasında kasın yarattığı kimyasal enerjinin %25-30 kadarı mekanik enerjiye, geri kalanı da ısıya çevrilir. Bu nedenle fiziksel efor sarf edildiği zaman vücut ısısında artış olur. Yoğun fiziksel çalışma sırasında vücut metabolizmanın tehlikeli derecede ısınmasını önlemek için bu enerjiyi ter ile dışarı atmak zorundadır.

Devamını okumak için tıklayın

Aktif Bir Yaşam Tarzının Önemi

Birçok araştırma beslenme dengesizliği yanında obezitenin hareket azlığının bir sonucu olarak ortaya çıktığını, her iki cinsten gerek çocuk, gerek genç, gerekse yaşlı obez bireylerde hareket azlığından kaynaklanan bir gelişme olduğunu belirtmektedir. Bu noktada fiziksel aktivitenin önemi daha çok artmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın

Egzersiz ve Beslenme İlişkisi

Son yıllarda egzersiz yarışma amacı dışında kronik hastalıkların önlenmesi/tedavisi ve sağlıklı yaşamın sağlanması için herkese önerilmektedir. ABD'de halkın %40 nın düzenli olarak egzersiz yaptığı, ülkemizde ise bu oranın çok düşük olduğu bilinmektedir.

Devamını okumak için tıklayın