Diyetisyenlerimiz

Deniz Berksoy

Deniz Berksoy lisans eğitimine Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde başlayarak 2007 yılında mezun olmuş ve Diyetisyen ünvanını almıştır. 4 yıllık eğitimi boyunca; İzmir Kent Hastanesi, İzmir Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama Ve Araştırma Merkezi ve Ankara’daki bazı hastanelerde stajlarını yapmıştır. 

2008 yılında yüksek lisans eğitimine başladığı; Ankara Üniversitesi BESYO Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı’nda 2011 yılında eğitimini tamamlamış ve bilim uzmanlığını alarak Uzman Diyetisyen olmuştur. 

25’den fazla seminer ve kongreye katılmış ve sertifikalar edinmiştir. Ayrıca lisans tez araştırması Japonya’nın Yokohama kentinde 15. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde -ICD- poster olarak sunulmuştur.

İş hayatında Üstün Yemekçilik, Base Life Club Spor Merkezi, HDL Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi gibi merkezlerde beslenme eğitimi ve danışmanlık hizmeti vererek çalışmalar yapmıştır. 

Sky Tv, Yeni Asır Tv, Atv gibi kanallarda beslenme ve obezite konularında haberleri yayınlanmıştır. Diva dergisi, İzmir Life dergisi, Folkart Dergisi, Hürriyet gazetesi, Milliyet Gazetesi, Yeniasır gazetesi, Posta gazetesi, Vatan Gazetesi gibi gazetelerde beslenme ile ilgili çeşitli konularda haber ve yazıları yayınlanmaktadır. Ayrıca; Hürriyetaile'ye uzman diyetisyen olarak köşeyazarlığı ve danışmanlık yapmaktadır.

Şu an, kurucusu olduğu Deniz Diyet Danışmanlık merkezinde danışanlarına kilo verme, kilo alma, hamilelik ve emziklilik döneminde beslenme, çocukluk döneminde beslenme, hastalıklarda beslenme, spora özel beslenme vb. hizmet vermeye devam etmektedir.

 

 Deniz Berksoy

Aylin Tunç; lisans eğitimine başladığı Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuş ve Diyetisyen ünvanını almıştır. 4 yıllık eğitimi boyunca; Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi, Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi yerlerde staj yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Diyetetik Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başlamıştır ve çalışmalarına devam etmektedir.

Lisans ve Yükseklisans eğitimi esnasında birçok seminer ve sunumları olmuş, birçok kongre ve konferansa katılmıştır. Lisans Seminerini ‘’Kafein ve Psikolojik Etkileri’’ üzerine; Yükseklisans Seminerini ise ‘’Mikrobiota ve İnsülin Direnci’’ üzerine hazırlamış ve sunmuştur. Lisans Tezini ise ‘’Okul Öncesi Çağı Çocukların Yeme Davranışları Üzerinde Anne-Baba Etkisi’’ konusu üzerine hazırlamıştır. Kasım 2015 tarihinden itibaren Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy ile birlikte Deniz Diyet Danışmanlık Merkezinde çalışmaya başlamıştır. 

Bireysel kişiye özel diyet ile diyabet, insülin direncinde beslenme ve çocukluk döneminde beslenme danışmanlığı hizmetleri vermektedir. ‘Online Diyet Danışmanlık Sistemi’nin takibinden sorumludur. Ayrıca; bilimsel yayınları takip etme ve makale geliştirme konularında Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy’a yardımcı olmaktadır. 

Katıldığı Seminer ve Kongreler

20-22 Kasım 2015                    Obeziteye Multidisipliner Yaklaşım Kongresi - İZMİR

25-27 Haz 2015 Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Günleri V. Mezuniyet 

2-5 Nisan  2014                Hacettepe Üniversitesi IX. Uluslar arası Beslenme ve Diyetetik 

Sonrası Eğitim Kursu (Sağlık ve Hastalık Durumlarında Değişim / 

Porsiyon Uygulamalarındaki güncel Yaklaşımlar ) - ANKARA 

Kongresi - ANKARA

20-23 Şubat 2014            Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri ve Spor Diyetisyenliği Kursu -                                      

İSTANBUL

29-30 Mart  2013              Hacettepe Sağlık Zirvesi - ANKARA